بلفاروپلاستی

دلايلي كه بايد براي جراحي پلك به پزشك متخصص مراجعه كنيد:

 

چشم‌ها يكي از مهم‌ترين اجزای صورت هست كه نقش اساسي در زيبايي شما دارند، بنابراين مراقبت از اين عضو مهم بايد با اهميت بيشتري مدنظر قرار بگيره.
همانطور كه مي‌دانيد پوست در نواحي مختلف بدن از ضخامت‌هاي متفاوتي برخورداره، مثلا پوست اطراف چشم بسيار نازك تر و حساس تر از بقيه نواحي بدن از جمله پوست صورت ما است.

همين حساسيت و نازكي باعث می‌شود به مرور زمان و با افزايش سن و يا ساير عوامل تاثير گذار ديگر، اين ناحيه زودتر دچار تغيير و چين و چروك و يا افتادگي شود.
با پيشرفت علم در حال حاضر يكي از راه حل‌هايي كه براي حل اين عارضه در حال حاضر انجام می‌گيرد، عمل جراحي پلك يا بلفاروپلاستی است، این عمل جزء جراحي‌هاي سنگين و خيلي تهاجمي محسوب نمی‌شود و معمولا به صورت سرپايي و بدون بيهوشي انجام مي‌گيرد.

براي آشنايي بيشتر با روند جراحي پلك يا بلفاروپلاستي در ادامه توضيح خواهيم داد.

بلفاروپلاستی

 

پوست انسان با افزايش سن، به ميزاني كلاژن به مرور زمان از دست مي‌دهد، كلاژن يك پروتئين مهم براي حفظ خاصيت ارتجاعي پوست محسوب مي‌شود.

بنابراين با كم شدن اين پروتئين، شما در نواحي كه پوست صورت نازك تر است مثل اطراف چشم‌ها، بيشتر شاهد خطوط و چين و چروك خواهيد بود.

ضمن اينكه با افزايش سن، بالطبع عضلات صورت هم ضعيف‌تر شده و افتادگي پلك در اين نواحي رخ مي‌دهد.

پس در صورت بروز اين مشكلات و جلوگيري از افزايش ميزان آن شما مي‌بايست جراحي افتادگي پلك يا بلفاروپلاستي انجام دهيد. با انجام اين جراحي زيبايي، شما صورتي شاداب تر خواهيد داشت .
البته به اين نكته بايد اشاره كرد كه هميشه براي جراحي پلك جنبه جوان سازي چشم‌ها مدنظر نيست و بحث درماني مطرح مي‌شود.

نكته حائز اهميت اين هست كه حتما بايد اين كار توسط پزشك متخصص و در كلينيك جراحي انجام شود تا به نتيجه دلخواه برسيد.

با انجام عمل بلفاروپلاستي مي‌توان مشكلات زير را رفع كرد، از جمله:

١- افتادگي پلك‌ها
٢- چين و چروك‌هاي اطراف چشم‌ها
٣-عدم تقارن در ظاهر پلك‌ها و …

به طور كلي كساني به عنوان كيس جراحي بلفاروپلاستي محسوب مي‌شوند كه افتادگي يا پف پلك‌ها باعث سنگيني و اختلال در ديد آنها شده باشد و همچنين داراي مشكلاتي در باز كردن چشم‌ها در ساعات پاياني روز عموما مي‌شوند.

همانند تمامي جراحي‌ها انجام جراحي پلك‌ها هم ممكن است داراي عوارض جانبي باشد از قبيل: تورم و كبودي، سوزش و خارش در ناحيه جراحي

اين عوارض مقطعي بوده و به مرور زمان كاهش پيدا خواهد كرد و در صورتي كه مراقبت‌هاي بعد از جراحي را به درستي و دقيق انجام دهيد، روز به روز بهبودي بيشتر شده و سريعتر مشكلات ايجاد شده برطرف خواهد شد.

در آخر بايد به اين نكته اشاره داشت كه مهم ترين موضوع در انجام هر جراحي، انتخاب پزشك متخصصي است كه زبده و با تجربه باشد و داراي چندين كيس جراحي در مورد مدنظر شما بوده باشد. دكتر محمد امير عليزاده از متخصصين به نام و توانمند در حوزه جراحي فك و صورت، پلاستيك بيني، ايمپلنت‌هاي دنداني، تزريق فيلر و انجام جراحي‌هاي مربوط به صورت از جمله جراحي بلفاروپلاستي مي‌باشند.

در صورت تمايل به مشاوره رايگان در زمينه جراحي پلك‌ها يا بلفاروپلاستي مي‌توانيد از طريق واتس اپ و تلگرام اقدام نماييد.

جهت مشاهده نمونه جراحی‌های بیشتر کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *