جراحی بینی

جراحی بینی به عنوان یکی از روش های معتبر و پر کاربرد در زمینه جراحی زیبایی، به شما امکان تغییر شکل و اندازه بینی خود را به شکل دلخواه می دهد. در این روش، با توجه به نیازهای شما، اقدام به تصحیح اشکال و نواقص بینی، بهبود تنفس، تغییر شکل و اندازه بینی و افزایش اعتماد به نفس شما کمک خواهیم کرد.

توسط دکتر محمد امیر علیزاده که یکی از بهترین جراحان بینی تهران می باشند امکان انجام انواع جراحی بینی از جمله جراحی بینی طبیعی، جراحی بینی ترمیمی،  جراحی بینی فانتزی، جراحی بینی بسته و جراحی بینی باز از طریق روش های پیشرفته انجام شده و می توانید زیبایی بینی خود را به شکل دلخواه تغییر دهید  یکی از فواید انجام جراحی بینی، بهبود تنفس شماست؛ با انجام این روش، مشکلات تنفسی خود را به راحتی بر طرف کرده و کیفیت زندگی خود را بهبود می بخشید. همچنین با تغییر شکل و اندازه بینی، می توانید زیبایی شناسی بینی خود را به شکل دلخواه تغییر دهید و با داشتن بینی کاملا هماهنگ با چهره تان به راحتی اعتماد به نفس خود را بازیابی کنید.

در ادامه نگاهی کوتاه به انواع جراحی بینی و فواید و عوارض انجام جراحی بینی خواهیم انداخت.

مزایای جراحی زیبایی بینی

1- تعادل

گاهی اوقات بینی می تواند بر روی صورت فردی شکل انحرافی داشته باشد؛  ظاهرمنحصر به فرد بینی ممکن است باعث ایجاد عدم تعادل بین بینی و صورت شود. یک شخص مشهور ممکن است  به خاطر  شکل بینی اش معروف شود. افرادی مانند اوون ویلسون، بیل کلینتون، و یا باربارا استرئیس و هرگز در مورد ایجاد تغییرات بر روی بینی شان فکر نمی کنند، زیرا مشخصه های بینی آنها ویژگی هایی است که بواسطه اش در بین عموم مردم شناخته شده اند. با این حال در حالت عادی برای افرادی مانند ما، یک بینی بزرگ می تواند چیزی باشد که به نظر برسد تعادل چهره را به هم زده و باید فکری در موردش کرد.

 2- بهبود جریان تنفس بینی

ساختارهای متفاوت داخل بینی می تواند در ایجاد مشکلات جریان تنفس از راه بینی  سهیم باشد.. ایجاد ضربه شدید در حین ورزش یا حوادثی مانند تصادف یا اختلال های دیگر می تواند دلایلی برای ایجاد انحراف و شکستگی در تیغه بینی فرد شود. استخوان اصلی یا تیغه بینی شامل یک دیوار است که سمت چپ و راست بینی را جدا می کند. اگر این تیغه یا به اصطلاح سپتوم  کج شده باشد، ممکن است یک یا هر دو طرف راه تنفسی بینی فرد که وظیفه ارسال جریان هوا به ریه را بر عهده دارد، را ببندد. در این موارد اغلب رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی به همراه سپتوپلاستی یا اصلاح انحراف استخوان همزمان برای فرد انجام می شود تا با عبارتی هم هر دو مسیر تنفس برای فرد اصلاح شود و هم ظاهر نامناسب بینی اش بهبود پیدا کند.

مخروط های وارونه پایین تر نیز شامل ساختارهای پیچیده تر در داخل بینی می شوند که می تواند منجر به انسداد مجاری هوایی بین بینی شود. جراحی بینی می تواند با هدف کوچک کردن این مخروط ها  و بهبود جریان هوا انجام شود. در این رابطه هم جراحی به اصطلاح توربینوپلاستی همزمان با آرژینوپلاستی یا اصلاح مجاری تنفسی انجام می شود. مخروط های وارونه بر روی ظاهر بینی تاثیر نمی گذارد.

3- اعتماد به نفس و تجسم ذهنی بهتر از ظاهر خود

در مواردی که افراد از مشکلات روانی مانند خود پنداری های منفی و نبود اعتماد به نفس رنج می برند، تغییرات مثبت در ظاهر بینی می تواند به افزایش اعتماد به نفس بواسطه جراحی بینی منجر شود.

 

معایب رینوپلاستی

1- پوست ضخیم

پوست بینی که ضخیم باشد، باعث می شود نتایج جراحی بینی چالشی تر دیده شود؛ موضوعی که بیشتر در کسانی صدق می کند که  خواستار  نوک بینی جمع و جور شده تر هستند. جراحی های بینی فانتزی یا به اصطلاح ساختن بینی های عروسکی که بیش از حد نرمال نوک بینی را کوچک می کند، ممکن است غضروف نوک بینی فرد را از بین ببرد. با این حال، اگر پوست رویه صورت شما ضخیم باشد، نتایج چالشی تری از جراحی زیبایی بینی به دست خواهید آورد.

2- محدودیت ها

موارد بسیاری است که فرد در فرآیند جراحی زیبایی بینی با آنها درگیر خواهد بود. با استفاده از جراحی بینی انجام شود. شکل بینی می تواند با تغییر شکل غضروف و استخوان یه اشکال متنوع دستکاری شود. با این حال محدودیت هایی بر اساس آناتومی کلی فردی وجود دارد.

دکتر امیر علیزاده به عنوان یکی از جراحان جوان و با تجربه، با تخصص در حوزه های جراحی فک و صورت، پلاستیک بینی و ایمپلنت های دندانی، با انجام عمل‌ های زیبایی موفق و متعدد در سال‌ های اخیر در این زمینه‌ ها فعالیت داشته‌ اند. در صورت تمایل می‌توانید جهت پذیرش و دریافت مشاوره رايگان با هماهنگی از طریق شماره های واتس اپ و تلگرام اقدام نمایید.
همچنین جهت مشاهده نمونه جراحی های بیشتر کلیک کنید.